Cancel Preloader

Kilka lat temu spotkałam się z zagadnieniem wizualnej matematyki. To kreatywne podejście w nauce, które proces uczenia opiera na multisensoryczności, czyli zaangażowaniu – jeśli to możliwe – wszystkich sposobów przyswajania wiedzy: wzrokowego, słuchowego i kinestetycznego. To zagadnienie dokładniej omawiam w innym artykule – znajdziesz go TUTAJ. 

Koncepcja „Wizualnej matematyki” przemówiła do mnie na tyle, że jako jedna z pierwszych w Polsce, wprowadziłam ją w życie.

Stosuję kreatywne podejście jako bodziec, aby:

– ułatwić uczniom zrozumienie zagadnień matematycznych

– rozbudzić w nich zainteresowanie

 -przekazać wiedzę w prosty sposób

– pomóc w zapamiętaniu zależności matematycznych.

Wychodzę poza tradycyjny schemat. Na moich lekcjach z matematyki w tym celu stosuję storytelling (opowiadanie historii), notatki graficzne i przekładanie zagadnień matematycznych na przykłady z codziennego życia uczniów. To wszystko ułatwia zrozumienie zasad, którymi rządzi się królowa nauk. Dostrzegam to jako korepetytor, widzą moi uczniowie w postaci rozwijania swoich kompetencji edukacyjnych i osobowościowych oraz rodzice, których dzieci zdobywają satysfakcjonujące oceny.

Aby uczeń pojął jak najwięcej z matematyki, stawiam na:

– prosty, dostosowany do wieku język

– unikanie skrótów myślowych

– storytelling, czyli opowieść o zagadnieniu, a nie powtarzanie książkowych definicji

– zadawanie pytań

– przyjacielską atmosferę

– budowanie relacji z uczniem.

Jak to wygląda w praktyce i jakie zdanie o moich lekcjach mają uczniowie, można zobaczyć na moich kanałach w mediach społecznościowych :

Anna Stęrzewska

Od lat realizuję się pomagając innym. Przez lata robiłam to jako protetyk słuchu. Od stycznia 2017 prowadzę własną firmę korepetycyjną „Naukę Marzeń”. To właśnie tu odczarowuję matematykę pokazuję moim uczniom, że może być ona fascynująca. Moje sukcesy? Uśmiech i wdzięczność uczniów, ich sukcesy, wiara we własne umiejętności.

4 Comments

  • Nauka z notatkami jest niesamowita! I jakie przynosi efekty ! Wyobrazam sobie, ze w matemtyce ciezej narysowac notatki , niz w przedmiotach humanistycznych. piekna strona internetowa. Bardzo mi sie podoba ! Pozdrawiam !

    • Dziękuję za miłe słowa. Uczniowie bardzo lubią notatki i dzięki nim szybciej się uczą. Moje marzenie się spełniło. 🙂

  • Proszę o jedną lekcję próbną

    • W zakładce oferty dostępne są lekcje indywidualne, proszę zarezerwować sobie termin lekcji i opłacić zgodnie z cennikiem. Pozdrawiam

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *